Idealne miejsce pod – indoor – marihuany

Červen 27, 2013
in Category: Indoor
1241 0

Weckels jest fotografem i reporterem sceny uprawnej dla wielu holenderskich magazynów. Zyskał pewną sławę w Holandii za reportaże (wewnętrznych i zewnętrznych) produkcji marihuany, specjalizuje się w dokumentacji zewnętrznych plantacji. Sam jest utalentowanym hodowcą w obu środowiskach, w tym odcinku usłyszymy o tym, która część domu nadaje się najlepiej na domową uprawę . W kolejnych artykułach Weckels omówi dalej proces domowej uprawy. Wykorzystaj to.

Od czasu popularyzacji domowej produkcji ‚Nederweed‘, znamy już lepsze znaczenie słowa. W tym artykule przyjrzymy się, która część domu czy mieszkania służy najlepiej jako miejsce pod uprawę.

Pozwól, by w tym miesiącu Weckles poprowadził cię poprzez za i przeciw twego miejsca pod uprawę. Niektórzy hodowcy nie mają wyboru, jako że mają dostępne jedynie jedno takie miejsce, w którym pożądana liczba roślin może być wyhodowana. W ich przypadku nie ma wyboru, mogą oni jedynie postarać się zrobić to jak najlepiej. Jeśli macie wybór pomiędzy na przykład piwnicą a pokojem na pierwszym lub drugim piętrze, lub poddaszem, z pewnością warto włożyć trochę wysiłku i najpierw rozważyć czynniki zamiast od razu śpiesznie brać się do dzieła.

Izolacja

Zacznijmy od piwnicy jako miejsca pod uprawę: ogromną zaletą piwnicy jest fakt, że przestrzeń jest najczęściej bardzo odpowiednia pod względem potencjalnej izolacji dla uprawy. Podczas letnich miesięcy miejsce nie nagrzewa się zbytnio, a podczas zimy temperatura pozostaje również satysfakcjonująca. Dobra izolacja jest dodatkowo ważnym czynnikiem w redukcji hałasu pomp odsysających, wentylatorów i tym podobnych. Są jednak i minusy używania piwnicy.

Przykładowo, jeśli zdarzy się coś nieprzewidzianego i piwnica wypełni się wodą w efekcie nagłej klęski, powodując totalną katastrofę i utratę całego zbioru. Tego rodzaju problem napotykają głównie fanatyczni hodowcy, którzy powiększają wąską przestrzeń pod domem, aby umieścić tam rośliny. To może wydawać się tanią alternatywą, jeśli nie ma innego pokoju do dyspozycji, ale pozostaje bardzo nieporęczną drogą obchodzenia się z tymi rzeczami.

Nawet jeśli mieszkasz w wyższej części budynku i szansa podniesienia się wód gruntowych jest minimalna, to nadal pozostaje to ryzykownym przedsięwzięciem. Oprócz ryzyka zatopienia istnieje niebezpieczeństwo związane z przeróżnymi kablami i rurami gazu, które czyni tą przestrzeń niebezpieczną. Ponadto zawsze istnieje ryzyko zawalenia, przypuszczając że musiałeś prawdopodobnie powiększyć podziemną przestrzeń, aby dostosować ją do celów uprawnych.

Problem z zapachem

Powracając do utycia piwnicy jako miejsca pod uprawę, wentylacja okazuje się nie tak łatwa, jak w przypadku na przykład poddasza. Oprócz tego, że wąż do wentylacji dużo trudniej działa na zewnątrz, powietrze ma skłonność do zawieszenia w warstwie przyziemnej, zwiększając szanse na stworzenie śmierdzącego problemu ( i tym samym wykrycia). Ponadto trzeba liczyć się z wierceniem dziury w piwnicznej ścianie — piekielna robota, biorąc pod uwagę, że musimy także zrobić dziurę na zewnątrz poprzez ziemię, aby połączyć się z rurą wylotową.

Co się tyczy wentylacji piwnica ma tą niekorzyść, że roznosi się tam z reguły zbutwiałe powietrze, za którym rośliny nie przepadają, i pozostaje fakt, że wentylacja podziemnej przestrzeni nie przebiega tak gładko jak w innych pomieszczeniach. Ponieważ podziemna wentylacja pozostawia zwykle wiele do życzenia, większość piwnic ma problem ze zbytnią wilgotnością. To może być główny mankament w uprawie marihuany, skoro wilgotne miejsca mogą stworzyć idealne źródło dla wszelkiego rodzaju pleśni i tej podobnym. Lampy podczas fazy świetlnej także przyczynią się do wilgotności, co stwarza dobre warunki dla roślin, jakkolwiek podczas godzin w ciemności ryzyko zbyt wysokiej wilgotności powietrza musi być wzięte pod uwagę.

Kiedy pomimo powyższych argumentów, wciąż zdecydujesz się na uprawę w piwnicy, upewnij się przynajmniej, że nigdy nie umieścisz donic i/lub maty z wełny mineralnej (czy cokolwiek będzie twym wybranym środkiem pod uprawę) bezpośrednio na zimnej piwnicznej podłodze. Jeśli tak uczynisz, wtedy rośliny marihuany będą w ogromnym stopniu powstrzymywane przez zimną podłogę i będą rosły z przewidywanym opóźnieniem nie tylko w okresie wzrostu, ale także w okresie kwitnienia. Jednym z rozwiązań tego problemu jest umieszczenie warstwy izolacyjnej w formie polistyrenu czy drewna pomiędzy podłogą a rosnącym podłożem. Kolejną alternatywą jest uprawa na stołach. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie i lepsze także dla roślin, gdyż w ten sposób nie stresują się one z powodu zimnego podłoża pod nimi.

Poddasze

Uprawa na poddaszu ma tą wielką zaletę, że powietrze, które jest usuwane przez wentylację, jest natychmiast zmieszane z powietrzem. W ten sposób szansa na śmierdzący problem jest nieco mniejsza niż w przypadku uprawy w piwnicy. Niestety uprawa na poddaszu ma też swe mankamenty, pierwszym jest to, że dach jest niezmiennie pochyły, co często czyni niemożliwym powieszenie lamp tak wysoko, jak ktoś sobie tego życzy. Pochyły dach ma także ten problem, że waga lamp, gdy wiszą razem, tworzy takie obciążenie (na pewno gdy używasz wielu lamp), że krokwie niebezpiecznie się uginają. Oprócz tego, że nie jest to dobre dla dachu, może to stwarzać niebezpieczne sytuacje.

Tego problemu można się jednak łatwo pozbyć przez utycie lamp, z których zwisają tylko żarówki i reflektor. Nadmiar wagi przy tego typu lampie może być oddzielony i umieszczony na ziemi, pozwalając, by mały ciężar żarówki i reflektora był zamontowany na suficie bez żadnego problemu. Te lampy są naprawdę idealne dla uprawy i nawet hodowca, który wybierze dla swej zielonej przygody inne miejsce niż poddasze nie może się pomylić używając ich.

Innym minusem uprawy na poddaszu jest to, że temperatura w miesiącach letnich może czasami stać się niebezpiecznie wysoka, co będzie miało negatywne skutki dla rośliny (jak i dla ciebie!). Ta wysoka temperatura może być rekompensowana do pewnego stopnia jedynie włączaniem świateł w nocy, ale tym niemniej jest częstym problemem utrzymywanie temperatury w akceptowalnych limitach. Ponadto gdy rośliny kwitną podczas letnich miesięcy, a lampy są wyłączone (w związku z ciemnym okresem), wiele piwnicznych pomieszczeń przemienia się w duszne pieczary i w rezultacie w niebezpieczne miejsce (pamiętajcie o pleśniach!) do uprawy.

Jednym z kilku rozwiązań jest zamontować prawdziwą zbrojownię wentylatorów i pozwolić im chodzić na całą moc. Jeśli planujesz tak zrobić, lepiej zdecydować się na większe, droższe modele lub zbudować dźwiękoszczelne pudełko, by położyć wentylator w środku. Sąsiedzi będą wdzięczni!

Ale także zimowe miesiące mają swe wady, co wielu hodowców na poddaszu może potwierdzić. Źle izolowany dach, kiedy spada pierwszy śnieg, może powodować problemy z powodu żaru wydzielanego przez lampy. Takie ujawnienie tajemnicy kosztowało głowy wielu hodowców.

Konstrukcja zawieszenia

Pokój na pierwszym lub drugim piętrze jest często idealny do użycia jako miejsce pod uprawę. Temperatura jest zwykle całkiem stabilna (idealna temperatura pokojowa), sufit jest zwykle wystarczająco wysoki i w dodatku nie pochyla się, co czyni lampy łatwymi do zamontowania. Jeśli sufit jest wykonany z betonu czy kamienia, to jesteś jednym ze szczęśliwych hodowców, skoro lampy i/lub inne części aparatu mogą być zamontowane w tym miejscu z jeszcze większą pewnością.

W przeciwieństwie do nich, hodowca przygnieciony tynkowym sufitem ma tylko jedyno rozwiązanie, kołki rozporowe, ale nawet wtedy lampy są skłonne do chwiania się po całym miejscu. Kiedy ściany są zrobione z cegły i/lub cementu, możemy też wybrać, by zbudować wspomagającą konstrukcję z zawieszenia. Jest to trochę kłopotliwe, ale lampy będą pięknie z niej zwisać.

Swiatło

Gdy znalazłeś już idealne dla siebie miejsce, zatroszcz się w każdym razie o pomalowanie podłogi, ścian i sufitu na biało, a jeśli nie to pokryj je białą folią. Ta odbijająca światło powierzchnia może spowodować wzrost poziomu oświetlenia od 20 do 60 procent, a to niesie z sobą wiele korzyści. Rośliny będą rosnąć szybciej i ponadto lepiej się rozwijać, a w dodatku większa ilość światła może często prowadzić do znacznie wyższych plonów, i spójrzmy prawdzie w oczy —każdy hodowca może z tego skorzystać.

Hok ze! (Idź squatuj!)

Incoming search terms:

  • Box automat marihuaną
  • jak zrobic box do hodowli
  • jak zrobic miejsce na hodowle marihuany
  • marihuana automat
jak zrobic miejsce na hodowle marihuany uprawa outdoor automaty krok po kroku jak zrobic box do hodowli marihuana automat

Incoming search terms:

  • Box automat marihuaną
  • jak zrobic box do hodowli
  • jak zrobic miejsce na hodowle marihuany
  • marihuana automat
, , , , , , ,
Contact Me popularny Social
 
Thank you! Your message has been submitted to us.
×
×
×