Nowe odmiany autokwitnące

Květen 13, 2013
in Category: Uprawa
1726 0

Przez ostatnie kilka lat nowoczesne odmiany autokwitnące Pandora Autoflowering, których protoplastą był legendarny już dziś Lowryder. Dzięki nim uprawa konopi osiągnęła zupełnie nowy wymiar. Teraz, aby rozpocząć przygodę z hodowla ganji nie potrzeba inwestować w najprostsze nawet lampy. Wystarczy doniczka, dobra ziemia i nawozy. Nic więcej. Zbiory nie będą w takich warunkach kolosalne, ale dla okazyjnych palaczy będzie aż nadto.

W niniejszym artykule przyjrzymy się dostępnym aktualnie na rynku odmianom autokwitnącym. Z dnia na dzień zyskują one na popularności, nie tylko wśród początkujących hodowców skuszonych łatwością ich uprawy. Zaawansowani hodowcy także doceniają piękno tych słodkich karzełków. Większość szanujących się banków nasiennych ma odmiany tego typu w swojej ofercie.

Historię nowoczesnych odmian autokwitnących rozpoczęła firma High Breed Seeds z Włoch z ich legendarnym już dziś hodowcą Fabio. Pierwszy na rynku pojawił się Lowryder nazywający się pierwotnie Willy Automatic. Z początku jawił się, jako ciekawostka na rynku nasion konopi. Oryginalny Lowryder #1 miał bardzo niską wydajność 3 – 10 gram z krzaka. Po zdobyciu doświadczenia i licznych eksperymentach powstał kolejny przebój i podstawa do licznych krzyżówek Lowryder#2 będący hybrydą poprzedniej wersji karzełka z równie legendarną odmiana Santa Maria. Ostatnio na rynku pojawiło się klika nowych hybryd z tej firmy jak na przykład długo oczekiwany, trzeci produkt pracy Joint Doctor’s odmiana Diesel Ryder. Ta wsobna krzyżówka: Soma’s New York City Diesel z Lowryder #2, tworzy zwykle jedną zwartą konstrukcję z mniej rozchodzącą się strukturą niż Lowryder lub Lowryder #2.Większość hybryd Lowryder’a zostało stworzonych przez amatorów, ta odmiana była dopracowywana przez ekspertów z Joint Doctor latami, aby dać perfekcyjną krzyżówkę, zachowującą jednocześnie wspaniały smak i efekt NYC Diesel podczas występowania autoflowering’u. Typowa odmiana Joint Doctors, Diesel Ryder kwitnie automatycznie po 3-4 tygodniach do 8-9 od wysiania.

Następną odmianą tego prekursora odmian automatycznych jest odmiana Blue Ryder wyhodowana przez MDazing, który za cel obrał sobie stworzenie odmiany z Blueberry. Zachowując przy tym jej charakterystyczny wygląd i smak. Czapki z głów dla konopnego pioniera. Cykl życia to 8 tygodni od nasionka do topów. Matka Blue Streak – Dj short-a, została skrzyżowana z męskim Master Low i tak powstała żeńska hybryda, która została po raz kolejny połączona z męskim Master Low. Wynik prześcignął nasze najśmielsze oczekiwania cannabis videos.

Słynna firma Dutch Passion wprowadziła ostatnio na rynek dwie odmiany autokwitnące Taiga i Tundra. Taiga stanowi krzyżówkę pomiędzy samo kwitnącą ruderalis/indica a wysokowydajną Power Plant. Taiga osiąga małe rozmiary jednak wytwarza gęste kwiatostany. Smak i zapach to cechy przejęte od Power Plant. Jak na odmianę samoczynnie zakwitającą, Taiga przynosi spore plony, jednocześnie nie będąc wybredną w kwestii nawozów i podlewania. Rośnie stosunkowo dobrze w małych pojemnikach. Najlepszej jakości produkt wytwarza będąc wystawiona na mocne słońce. Cykl życiowy tej odmiany jest bardzo krótki — od nasiona do żniw mija zaledwie 8-10 tygodni. Wzrost roślin: 50 -60 cm. Odmiana Tundra stanowi krzyżówkę pomiędzy zakwitającą samoczynnie Ruderalis/Indica a naszym hitem outdoorowym —odmianą Passion #1. Wybraliśmy Passion #1 z uwagi na jej wspaniałe cechy czyniące ją rośliną outdoorową: zdrowa (odporna na szkodniki), silna i wcześnie kwitnąca, oszczędzająca gardło i pieszcząca podniebienie. W smaku korzenno-cytrusowa. High dość nietypowy jak na geny indica. Moc działania — przeciętna. Niski wzrost.

Kolejna warta wspomnienia odmiana samo kwitnąca jak uzyskała uznanie wśród hodowców jest produkt firmy specjalizującej się w odmianach automatycznych Lowlife Seeds jest Auto AK47. Jest to hybryda znanej i utytułowanej na wielu konkursach odmiany AK47 z Lowryder’em. Krzyżówka ta odziedziczyła najlepsze cechy obydwóch odmian, łącząc w sobie autokwitnienie z mocą. Firma ta wzięła za punkt swojego honoru „automatyzowanie“ odmian najpopularniejszych na rynku. W jej ofercie znajdują się autokwitnące wersje takich odmian jak: Auto Blueberry, Auto AK47xAuto Blueberry, Auto Great White Shark, Auto Hindu Kush, Auto Hindu Kushx Auto AK47, Auto Lemon Skunk i Auto White Russian.

Firma specjalizująca się w wysokiej klasy feminizowanych nasionach Royal Queen Seeds także ma w swoim katalogu odmiany tego typu i to aż trzy: Easy Bud, QuickOne i Royal Automatic. Nowością są feminizowane wersje najlepszych odmian, dostępne obecnie na tynku. Umożliwiają one rozpoczęcie przygody z uprawą konopi nawet przez kompletnych laików i to w dodatku także bez konieczności inwestowania w drogi sprzęt do uprawy.

Pojawienie się odmian automatycznych było bez wątpienia kamieniem milowym w historii nowoczesnej uprawy konopi porównywalnym w mojej ocenie do rozpoczęcia hodowli zioła w pomieszczeniach pod lampami. Do tej pory trzeba było posiadać ogródek, aby móc uprawiać konopie na zewnątrz lub drogie lampy z wyposażeniem dodatkowym, jeśli chciało się hodować w domu. Wymagana była, choć podstawowa wiedza na temat biologii marihuany i jej cyklu życiowego. Od teraz koniec z tym. Dziś by uprawiać marihuanę wystarczy zamówić nasiona przez internet, zasadzić je w ogrodzie, doniczce lub skrzynce balkonowej i zapomnieć na około miesiąc, po czym należy zidentyfikować płeć i dalej zapominamy na kolejny miesiąc. Jeżeli zastosujecie odmiany feminizowane to zostają wam dwie wizyty na plantacji – sadzenie i zbiór.

To stan wiedzy na dzień dzisiejszy, ale postęp wciąż trwa podobnie jak prace nad nowymi odmianami. Zobaczymy, co przyniesie nam kolejny rok pracy hodowców ulepszających odmiany automatyczne. Bądźcie przygotowani na zaskakujące nowości.

Incoming search terms:

 • odmiany marihuany
 • think different automatic feminizowane pielęgnacja
 • autamaty małe autokwitnace
 • uprawa autokwitnacych konopi
 • pielęgnacja auto ak47
 • odmiana autokwitnace
 • niska odmiana marihuany
 • mail hybryd com pl loc:CZ
 • ile roślinęk do pc boxa
 • hodowla marihuany autokwitnacej
mail cjconsultants.co.za loc:CZ uprawa autokwitnacych konopi autokwitnienie I ich oswietlenie autokwitnace trening uprawa kkonopi dla laikow think different automatic feminizowane pielęgnacja mail hybryd.com.pl loc:CZ autamaty małe autokwitnace pielęgnacja auto ak47

Incoming search terms:

 • odmiany marihuany
 • think different automatic feminizowane pielęgnacja
 • autamaty małe autokwitnace
 • uprawa autokwitnacych konopi
 • pielęgnacja auto ak47
 • odmiana autokwitnace
 • niska odmiana marihuany
 • mail hybryd com pl loc:CZ
 • ile roślinęk do pc boxa
 • hodowla marihuany autokwitnacej
, , , , , , ,
Contact Me popularny Social
 
Thank you! Your message has been submitted to us.
×
×
×