Nawozy organiczne – subiektywna i teoretyczna selekcja leniwca.

Září 29, 2012
in Category: haszysz
1540 0
Ostatnio coraz to bardziej odkrywam zalety nawozów organicznych. Stwierdzenie na wskroś banalne, ale prawdziwe. W szczególności zaciekawił mnie temat, gdyż organiczne odżywianie roślin jest praktycznie idiotoodporne i produkuje smaczne zbiory. Chodzi o to, żeby dostarczyć mikroorganizmom glebowym żarcie, które one przetworzą na formę dostępną dla rośliny. Jest to o tyle fajne, że ph jest mało ważne (oczywiście bez przesady – w glebie z ph 8 nie pociągniemy długo), preparatyw większości mikoryzują korzenie, zaś roślina sama wybiera sobie co chce zjeść i jeżeli tego nie ma w glebie, wykaże niedobór. Nadmiary nawozu poprostu zostają nieprzetworzone i nie szkodzą roślinie.

Otóż po przeczytaniu książki Somy (nota bene straszliwie uduchowionej – dla mnie z lekka oszołomstwem trąci) zgłębiałem temat dalej. Oczywiści okazało się, że na zachodzie wybór specyfików, które wymienia autor jest bez porównania większy niż w Polsce, jednak na rodzimym rynku mamy też wiele ciekawych preparatów. Dosyć pitolenia – co mam do przedstawienia szanownemu gremium? Jest to lista organicznych nawozów, które znalazłem w sklepach wraz z proporcjami NPK (ofkors). Może komuś się przyda. <peace>

-Zielony Dom dla wszystkich roślin z Guano NPK 1-1-1 (w przybliżeniu)
wydaje się być fajnym nawozem podstawowym. na weg jak znalazł. dobra baza do wszelkich miksów nawozowych. nie powoduje zasolenia i nie niszczy mikoryzy. ciekawa pozycja.

-Zielony Dom do storczyków z Guano NPK 2-2-2
jak wyżej, jednak nieco większa porcja papu. forumowicze chwalą. ten i powyższy nie są z gówna nietoperza.

-Biohumus Ekodarpol
nie trzeba przedstawiać – klasyczne NPK .7-.3-.3, które w zależności od wariantu nawozu (bo jest ich sporo) nieznacznie się waha. tworzy próchnicę i karmi mikroorganizmy w glebie. a co mi tam – wymienię wszystkie warianty, bo wszystkie się nadają a informacja w jednym miejscu to przydatna sprawa.
-Paproć .75-.3-.3
-Pelargonia .7-.3-.35
-Surfinia .7-.36-.32
-Kwiaty Kwitnące .65-.36-.32
-Storczyk .6-.36-.32
-Datura .6-.36-.32
-Rośliny rabatowe .7-.5-.6
-Kwiaty zielone .75-.32-.3
-Palma/juka/dracena .75-.28-.28
-Jesienno-zimowy .75-.3-.3

-Biohumus Ekor NPK 1-.5-1.74
też preparat z humusowy, tylko z większą ilością potasu. może przydać się na kwitnienie.

-Humvit Eko NPK .3-.4-.4
to też popularny preparat. istnieje wiele wariantów, jednak różnią się w takim stopniu od siebie jak te z Ekodarpolu. fajny, delikatny nawóz na obie fazy – próbowałem i polecam.
producent ma też w ofercie sypką postać, sypką próchnicę, oraz preparat sadzvit do zasilania kielków i rozsad. wszystko w pełni eko.

-Astvit NPK 3-9-2
mój faworyt. skład idealny na kwitnienie, ale znakomicie ukorzenia sadzonki i zasila system korzeniowy roślin. spora ilość fosforu dobra na kwitnienie. do tego tani jak barszcz. dodatkowo działa jako naturalny pestycyd. od siebie polecam. w składzie podobny do Tiger blooma od foxfarmu.
producent ma też sypką postać o tym samym składzie.

-Aktywit NPK .4-.03-6.3
pożywka dla mkroorganizmów na bazie melasy – wytwór kochanego ekodarpolu. w połączeniu z preparatem o wysokiej zawartości fosforu bardzo fajnie wygląda na kwitnienie.

-NEEM GR NPK 3-1.5-1.5
ostatnio znaleziony w sieci preparat z olejkiem Neem. skład fajny na weg, dodatkowo działa jak środek ochrony roślin. niestety nie wiem gdzie kupić – strona w internecie jest, cena niska (8-10zł za kilo), ale producent nie odpisuje. pozycja warta sprawdzenia.

-Humus Active NPK .02-.3-.55
polepszacz glebowy w płynie lub papce. klasyczny preparat humusowy – można stosować go jako nawóz. w składzie podobny do Big blooma od foxfarmu.

-Humus up NPK .03-.02-.55
jak wyżej, tylko mniej fosforu. sprzedają go tylko w 5l opakowaniach.

-Darina NPK 4-2.5-6.5
nowy preparat o cechach sapropelu i humusu. producent na stronie ma więcej informacji dla zainteresowanych. pytałem o cenę i niestety za 1l będą chcieli ok 50-60zł.

-Bat Guano 2-15-2
no comment, bo każdy wie co to. niestety do tanich nie należy, jednak mamy jakieś nasze alternatywy. soma się nim jara jak dziecko lizakiem. 🙂

-Biozym z Guano
ciekawe nawozy posypowe w granulacie. producent twierdzi, że całkowicie naturalne. powiedzmy, że wierzę, ale jeszcze ich sprawdzę. oczywiście to guano ptaków morskich, więc inne niż nietoperza.
jest kilka wariantów:
-Rośliny kwitnące NPK 5-6-9
-Storczyki (NPK nie ma na stronie)
-Róże NPK 5-6-9
-Rośliny Zielone NPK 9-5-6
-Dom i balkon NPK 7-5-8

-Obornik granulowany
bardzo dobry nawóz – reguluje kwasowość, buduje próchnicę, dokarmia.
w sklepach są różne marki, jednak mam dwie perełki, którymi z pewnością się zainteresuję w praktyce.
-Doktor Ogrodnik obornik bydlęcy NPK 2-5-2
-Doktor ogrodnik obornik kurzy NPK 5-3-3
ten wysoko fosforowy jako zamiennik guano nietoperza? mejbi. 🙂

Ale się rozpisałem. Com znalazł, tom napisał – jak coś ciekawego znajdę to dodam. Nie pisałem o Biobizzach, plagronach, canna i innych mainstreamowych preparatach, bo chodziło mi o zamienniki z normalnego sklepu ogrodniczego. Mam nadzieje, że takie zestawienie się przyda.
pozdro!
<peace>

Link widoczny tylko dla zarejestrowanych użytkowników, Přihlásit se i Registrace

Incoming search terms:

 • humvit eko marihuana
 • nawozy vitalink
 • humvit-eko marihuana
 • humvit eko npk
 • humvit-eko uniwersalny marihuana
 • marihuana nawozy vitalink
 • nawozy i proporcje do konopi autofem?
 • nawozy organiczne konopi
 • nawozy organiczne na kwitnienie
 • nawz
nawozy organiczne konopi astvit npk humvit-eko marihuana doktor ogrodnik humus do konopi Bat guano na sadzonki marihuany marihuana nawozy vitalink humvit-eko uniwersalny marihuana biohumus jesienno zimowy marihuana eko haszysz nawozy vitalink humvit eko marihuana astvit marihuana bat guano proporcje haszysz darina nawóz

Incoming search terms:

 • humvit eko marihuana
 • nawozy vitalink
 • humvit-eko marihuana
 • humvit eko npk
 • humvit-eko uniwersalny marihuana
 • marihuana nawozy vitalink
 • nawozy i proporcje do konopi autofem?
 • nawozy organiczne konopi
 • nawozy organiczne na kwitnienie
 • nawz
, , , , ,
Contact Me popularny Social
 
Thank you! Your message has been submitted to us.
×
×
×