Nawozy organiczne – subiektywna i teoretyczna selekcja leniwca.

Září 29, 2012
in Category: haszysz
1429 0
Ostatnio coraz to bardziej odkrywam zalety nawozów organicznych. Stwierdzenie na wskroś banalne, ale prawdziwe. W szczególności zaciekawił mnie temat, gdyż organiczne odżywianie roślin jest praktycznie idiotoodporne i produkuje smaczne zbiory. Chodzi o to, żeby dostarczyć mikroorganizmom glebowym żarcie, które one przetworzą na formę dostępną dla rośliny. Jest to o tyle fajne, że ph jest mało ważne (oczywiście bez przesady – w glebie z ph 8 nie pociągniemy długo), preparatyw większości mikoryzują korzenie, zaś roślina sama wybiera sobie co chce zjeść i jeżeli tego nie ma w glebie, wykaże niedobór. Nadmiary nawozu poprostu zostają nieprzetworzone i nie szkodzą roślinie.

Otóż po przeczytaniu książki Somy (nota bene straszliwie uduchowionej – dla mnie z lekka oszołomstwem trąci) zgłębiałem temat dalej. Oczywiści okazało się, że na zachodzie wybór specyfików, które wymienia autor jest bez porównania większy niż w Polsce, jednak na rodzimym rynku mamy też wiele ciekawych preparatów. Dosyć pitolenia – co mam do przedstawienia szanownemu gremium? Jest to lista organicznych nawozów, które znalazłem w sklepach wraz z proporcjami NPK (ofkors). Może komuś się przyda. <peace>

-Zielony Dom dla wszystkich roślin z Guano NPK 1-1-1 (w przybliżeniu)
wydaje się być fajnym nawozem podstawowym. na weg jak znalazł. dobra baza do wszelkich miksów nawozowych. nie powoduje zasolenia i nie niszczy mikoryzy. ciekawa pozycja.

-Zielony Dom do storczyków z Guano NPK 2-2-2
jak wyżej, jednak nieco większa porcja papu. forumowicze chwalą. ten i powyższy nie są z gówna nietoperza.

-Biohumus Ekodarpol
nie trzeba przedstawiać – klasyczne NPK .7-.3-.3, które w zależności od wariantu nawozu (bo jest ich sporo) nieznacznie się waha. tworzy próchnicę i karmi mikroorganizmy w glebie. a co mi tam – wymienię wszystkie warianty, bo wszystkie się nadają a informacja w jednym miejscu to przydatna sprawa.
-Paproć .75-.3-.3
-Pelargonia .7-.3-.35
-Surfinia .7-.36-.32
-Kwiaty Kwitnące .65-.36-.32
-Storczyk .6-.36-.32
-Datura .6-.36-.32
-Rośliny rabatowe .7-.5-.6
-Kwiaty zielone .75-.32-.3
-Palma/juka/dracena .75-.28-.28
-Jesienno-zimowy .75-.3-.3

-Biohumus Ekor NPK 1-.5-1.74
też preparat z humusowy, tylko z większą ilością potasu. może przydać się na kwitnienie.

-Humvit Eko NPK .3-.4-.4
to też popularny preparat. istnieje wiele wariantów, jednak różnią się w takim stopniu od siebie jak te z Ekodarpolu. fajny, delikatny nawóz na obie fazy – próbowałem i polecam.
producent ma też w ofercie sypką postać, sypką próchnicę, oraz preparat sadzvit do zasilania kielków i rozsad. wszystko w pełni eko.

-Astvit NPK 3-9-2
mój faworyt. skład idealny na kwitnienie, ale znakomicie ukorzenia sadzonki i zasila system korzeniowy roślin. spora ilość fosforu dobra na kwitnienie. do tego tani jak barszcz. dodatkowo działa jako naturalny pestycyd. od siebie polecam. w składzie podobny do Tiger blooma od foxfarmu.
producent ma też sypką postać o tym samym składzie.

-Aktywit NPK .4-.03-6.3
pożywka dla mkroorganizmów na bazie melasy – wytwór kochanego ekodarpolu. w połączeniu z preparatem o wysokiej zawartości fosforu bardzo fajnie wygląda na kwitnienie.

-NEEM GR NPK 3-1.5-1.5
ostatnio znaleziony w sieci preparat z olejkiem Neem. skład fajny na weg, dodatkowo działa jak środek ochrony roślin. niestety nie wiem gdzie kupić – strona w internecie jest, cena niska (8-10zł za kilo), ale producent nie odpisuje. pozycja warta sprawdzenia.

-Humus Active NPK .02-.3-.55
polepszacz glebowy w płynie lub papce. klasyczny preparat humusowy – można stosować go jako nawóz. w składzie podobny do Big blooma od foxfarmu.

-Humus up NPK .03-.02-.55
jak wyżej, tylko mniej fosforu. sprzedają go tylko w 5l opakowaniach.

-Darina NPK 4-2.5-6.5
nowy preparat o cechach sapropelu i humusu. producent na stronie ma więcej informacji dla zainteresowanych. pytałem o cenę i niestety za 1l będą chcieli ok 50-60zł.

-Bat Guano 2-15-2
no comment, bo każdy wie co to. niestety do tanich nie należy, jednak mamy jakieś nasze alternatywy. soma się nim jara jak dziecko lizakiem. 🙂

-Biozym z Guano
ciekawe nawozy posypowe w granulacie. producent twierdzi, że całkowicie naturalne. powiedzmy, że wierzę, ale jeszcze ich sprawdzę. oczywiście to guano ptaków morskich, więc inne niż nietoperza.
jest kilka wariantów:
-Rośliny kwitnące NPK 5-6-9
-Storczyki (NPK nie ma na stronie)
-Róże NPK 5-6-9
-Rośliny Zielone NPK 9-5-6
-Dom i balkon NPK 7-5-8

-Obornik granulowany
bardzo dobry nawóz – reguluje kwasowość, buduje próchnicę, dokarmia.
w sklepach są różne marki, jednak mam dwie perełki, którymi z pewnością się zainteresuję w praktyce.
-Doktor Ogrodnik obornik bydlęcy NPK 2-5-2
-Doktor ogrodnik obornik kurzy NPK 5-3-3
ten wysoko fosforowy jako zamiennik guano nietoperza? mejbi. 🙂

Ale się rozpisałem. Com znalazł, tom napisał – jak coś ciekawego znajdę to dodam. Nie pisałem o Biobizzach, plagronach, canna i innych mainstreamowych preparatach, bo chodziło mi o zamienniki z normalnego sklepu ogrodniczego. Mam nadzieje, że takie zestawienie się przyda.
pozdro!
<peace>

Link widoczny tylko dla zarejestrowanych użytkowników, Přihlásit se i Registrace

Incoming search terms:

 • humvit eko marihuana
 • nawozy vitalink
 • humvit-eko marihuana
 • humvit eko npk
 • humvit-eko uniwersalny marihuana
 • marihuana nawozy vitalink
 • nawozy i proporcje do konopi autofem?
 • nawozy organiczne konopi
 • nawozy organiczne na kwitnienie
 • nawz
astvit marihuana biohumus jesienno zimowy marihuana humvit-eko marihuana nawozy vitalink astvit npk humvit-eko uniwersalny marihuana nawozy organiczne konopi marihuana nawozy vitalink bat guano proporcje haszysz doktor ogrodnik humus do konopi darina nawóz humvit eko marihuana Bat guano na sadzonki marihuany eko haszysz

Incoming search terms:

 • humvit eko marihuana
 • nawozy vitalink
 • humvit-eko marihuana
 • humvit eko npk
 • humvit-eko uniwersalny marihuana
 • marihuana nawozy vitalink
 • nawozy i proporcje do konopi autofem?
 • nawozy organiczne konopi
 • nawozy organiczne na kwitnienie
 • nawz
, , , , ,
Contact Me popularny Social
 
Thank you! Your message has been submitted to us.
×
×
×